Obchodní podmínky

Prodávajícím a provozovatelem internetového obchodu www.galanterieprotvorive.cz je:

Marcela Šimůnková, IČO 15830519, DIČ CZ445305083, se sídlem v místě kamenného obchodu - Husovo náměstí 129, 269 01 Rakovník.

Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s právním řádem České republiky.

Předmětem obchodu jsou látky (především na patchwork), pletací a háčkovací příze, pomůcky a doplňky na šití a ostatní ruční práce, knihy a časopisy s příslušnou tematikou, materiály na různorodé výtvarné techniky...

Nabízené zboží je vždy skladem. Vzhledem k tomu, že provozujeme především kamenný obchod, může se stát, že právě doprodané zboží si současně objedná zákazník přes e-shop. V tomto případě bude neprodleně na tuto skutečnost upozorněn.

CENA ZBOŽÍ

Uvedená cena zboží je uvedena vždy včetně DPH.

DODACÍ DOBA

Zboží odesíláme během tří pracovních dnů po připsání platby na náš bankovní účet, v případě dobírky do tří dnů od provedení objednávky.

ZÁVAZNOST OBJEDNÁVKY

Veškeré objednávky potvrzené tlačítkem „DOKONČIT NÁKUP A OBJEDNAT“, jsou považovány za závazné a zákazník souhlasí s nákupním řádem e-shopu. Podmínkou platnosti elektronické objednávky je vyplnění veškerých povinných údajů a náležitostí v objednávkovém formuláři. Obratem po odeslání objednávky obdržíte na e-mail uvedený v objednávce „Potvrzení objednávky“ - zde je uvedeno číslo objednávky - (které je při platbě předem nutné uvést jako variabilní symbol), vámi objednané zboží a pokyny k platbě. Doručením tohoto e-mailu dochází k uzavření kupní smlouvy. V případě, že neobdržíte po potvrzení objednávky potvrzující e-mail, vaše objednávka nebyla správně odeslána a nemůže být realizována.

Odesláním objednávky souhlasíte s našimi obchodními podmínkami a potvrzujete, že jste si vědom této skutečnosti.

ODESLÁNÍ OBJEDNÁVKY

Zboží zabalíme tak, aby nedošlo k jeho poškození a zasíláme prostřednictvím zvoleného přepravce.

PŘEVZETÍ ZÁSILKY

Zákazník je povinen při převzetí zásilky zkontrolovat, zda je balík nepoškozený. Otevřený nebo poškozený balík nesmí od přepravce převzít. V opačném případě již nelze uplatnit reklamaci na poškozené zboží.

PLATBA

Kupní cenu lze uhradit v hotovosti při převzetí balíku (dobírka), nebo předem převodem na účet prodávajícího - v tomto případě se předpokládá, že částka za objednané zboží bude uhrazena nejpozději do 14 dnů od objednání zboží. Při nezaplacení zboží v uvedené lhůtě si prodávající vyhrazuje možnost zrušení objednávky.

Pokud nebude objednávka zaslaná na dobírku zákazníkem vyzvednuta, bude požadováno uhrazení vzniklých nákladů na odeslání zboží v plné výši.

VRÁCENÍ ZBOŽÍ

Zboží lze vrátit bez udání důvodu do 14 dnů. V tomto případě je nutné nás předem informovat - nejlépe e-mailem: info@galanterieprotvorive.cz. Zboží musí být doručeno na adresu prodávajícího nejpozději poslední den této lhůty. Zboží je kupující povinen vrátit úplné a nepoškozené. Zboží nelze zaslat zpět na dobírku. Prodávající je povinen vrátit kupujícímu kupní cenu nejpozději do 30 dnů od odstoupení způsobem, na kterém se se spotřebitelem dohodne.

Nelze vrátit metráž, která byla na vaše požadované množství nařezána.

ZÁRUKA A REKLAMACE

Je- li kupujícím spotřebitel, je záruční doba (ode dne převzetí zboží kupujícím) u spotřebního zboží 24 měsíců. Záruka se nevztahuje na běžné opotřebení způsobené jeho obvyklým užíváním. Reklamace se uplatňují prostřednictvím e-mailu na info@galanterieprotvorive.cz. Při reklamaci prosím vždy uvádějte číslo faktury.

ZRUŠENÍ OBJEDNÁVKY DODAVATELEM

Zrušení objednávky je možné, pokud již zboží není na skladě a není možné další naskladnění. V případě, že kupující již zaplatil kupní cenu, bude mu tato částka bezodkladně převedena zpět na jeho účet.

Objednávku je možno zrušit pokud neproběhla platba za zboží ve lhůtě 14 dnů od uskutečnění objednávky.

Zákazník je vždy předem informován o důvodu zrušení objednávky.

OCHRANA ÚDAJŮ

Odesláním objednávky a registrací kupující souhlasí se zařazením svých údajů do databáze prodávajícího. Prodávající se zavazuje neposkytovat tyto údaje třetím osobám. Veškerá data a kontaktní údaje uvedené při objednávce zboží jsou určeny pouze pro účely e-shopu Galanterieprotvorive.cz, který s nimi nakládá v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.


Tyto obchodní podmínky jsou platné v uvedeném znění s účinností od 1. 9. 2013.